top of page

KVĚTEN 24-26

NMNM: Den druhý

Aktualizováno: 26. 5.

Druhý závodní den začal v Novém Městě na Moravě brzkým startem kategorie juniorů, už v 8 ráno vyrazilo do osmiokruhového závodu 126 borců ze 26 zemí, včetně 13 českých zástupců. Jednoznačným vítězem se stal talentovaný Dán Albert Philipsen, který obhájil vítězství z loňska. Mistr světa a Evropy, a to jak na horských kolech, tak i na silnici se vzdaloval svým soupeřům od prvního okruhu. Bezchybnou sólojízdou si dojel pro vítězství před svým krajanem Nikolajem Hougsem a dalším Skandinávcem Antonem Ungerem ze Švédska.

Českým zástupcům se bohužel nedařilo podle očekávání. Nejlépe dojel čerstvý vicemistr Evropy mezi juniory Kryštof Bažant, na 8. místě ztratil 3:38 min. na vítěze. Favorizovaný David Friedel, jenž v loňském závodě v Novém Městě skončil třetí, tentokrát neměl svůj den a dojel až jako 51.

1. Albert Philipsen (DEN, Trek Factory) 1:06:16 hod.

73. Richard Severyn +10:35

Kategorie Elite měla na pořadu svůj krátký program, tedy short track. Vítězství vybojovala Alesandra Keller ze Švýcarska, jež zaskočila soupeřky drtivým nástupem dvě kola před cílem. Mezi muži zvítězil v mocném finiši Victor Koretzky z Francie, jenž potvrdil svou roli lídra seriálu.

Český šampion Ondřej Cink byl 35., Jitka Čábelická (GAPP System Kolofix) 21.

Ženy Elite

1. Alesandra Keller (SUI, Thömus Maxon)

2. Pauline Ferrand Prevot (FRA, Ineos Grenadiers)

3. Haley Baten (USA, Specialized Factory)

4. Laura Stigger (SUI, Specialized Factory)

5. Puck Pieters (NED, Alpecin Deceuninck)

...

21. Jitka Čábelická (GAPP System Kolofix) +0:21

Muži Elite

1. Victor Koretzky (FRA, Specialized Factory)

2. Christoph Blevins (USA, Specialized Factory)

3. Thomas Litscher (SUI, Lapierre Mavic)

4. Luca Schwarzbauer (GER, Canyon Cllctv)

5. Filippo Colombo (SUI, Scott Sram)

...

35. Ondřej Cink (Primaflor Mondraker) +0:17

Sobotní odpoledne na Světovém poháru horských kol v Novém Městě na Moravě patřilo cross - country kategorie U23. Ani zde se českým jezdcům nedařilo dle představ. Adéla Holubová dojela na 17. místě, v mužích byl 22. Jan Zatloukal.

Vítězství brala Isabella Holmgren z Kanady, která absolvovala svůj první závod SP a hned jej proměnila ve zlato. To vítěz mužů Američan Amos Riley nenašel přemožitele ani ve třetím závodě SP a je suverénně v čele průběžného hodnocení. Oba dva si tak z Nového Města odváží dva triumfy, opanovali jak páteční short track, tak i sobotní cross country.