top of page

KVĚTEN 24-26

Nedělní závodní program přinesl skvělou podívanou

Závěrečný den v Novém Městě na Moravě nabídl závody v maratonu a cross country. Kromě toho měli diváci také možnost užít si bohatý doprovodný program.

Už v 7:00 hodin ráno vyrazily na 123km závod ženy, o 75 minut později pak i muži, kteří jeli shodnou trasu. Vítězství po pěti a třičtvrtě hodinách získala mistryně Namibie Vera Looser, která porazila loňskou vítězku Lejlu Njemčevič - rovněž šampionku své země - z Bosny a Hercegoviny. Mezi muži dokázal loňský triumf obhájit Ital Fabian Rabensteiner, v závodě strávil 4:39:45 hod. Až v samotném závěru na okruhu XCO setřásl své soupeře, druhý Alex Miller z Namibie ztratil pouhých 7 vteřin.

Čeští závodníci si nevedli vůbec špatně, šestá skončila Karla Löffelmann a téměř domácí jezdec Filip Adel skončil osmý, potom co významnou část závodu udával tempo na špici. Filip si jednu příčku vylepšil loňský výsledek, na vítěze ztratil necelé tři minuty.

Výsledky muži 123 km

1. Fabian Rabensteiner (ITA, Wilier Pireli) 4:39:45 hod.

43. Vojtěch Neradil 5:08:57

Radost českým fanouškům učinila u juniorka Amálie Gottwaldová, která v závodě cross country skončila šestá a vyrovnala tak nejlepší český výsledek celého víkendu, šesté místo obsadila i Karla Löffelmann v maratonu nebo Adéla Holubová v short tracku.

Výsledky juniorky

1. Viktória Chladoňová (SVK) 1:05:12 hod.

72. Amálie Macolová

Zlatým hřebem závodního programu bylo cross country elitních žen a mužů. A novoměstští fanoušci viděli triumf mistrů světa v barvách celku Ineos Grenadiers Pauline Ferrand Prevot z Francie a Toma Pidcocka z Velké Británie. Pauline v NMNM vyhrála teprve potřetí, Tom zvítězil v elitní kategorii počtvrté za sebou. Českým závodníkům se příliš nedařilo, na 26. místě skončil Ondřej Cink, na 36. pak Jitka Čábelická.